Drony oraz kamery GoPro – co warto wiedzieć na temat tych nowinek technicznych?

Pozbawione załogi obiekty latające określane dronami jeszcze niedawno były tylko i wyłącznie na wyposażeniu wojsk. Aktualnie coraz częściej są dostępne w zminiaturyzowanych wersjach również dla miłośników oryginalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Po małych rozmiarów drony sięgają dzisiaj coraz częściej miłośnicy podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów posiada na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery sportowe, z których bardzo chętnie korzystają nie tylko profesjonalni fotograficy, ale także amatorzy. Filmy powstające przy pomocy tej kamery mają rewelacyjną jakość. Kamera ma rewelacyjną rozdzielczość, co przekłada się na jakość filmów – komentarz z strony. Do kamery można dokupić statyw .Przybywa również dronów, na pokładach których znajdują się aparatury sterujące 3DR Solo. Od chwili, kiedy do sprzedaży trafiły 3 DR Solo robienie fotografii lub kręcenie filmów w czasie lotu dronem stało się banalnie proste, a ujęcia mogą być naprawdę niezwykłe.

Obsługa jest zaskakująco prosta, a to za sprawą naprawdę ergonomicznie zaprojektowanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, położeniem gimbla lub nad kopterem jest zaskakująco proste. Dodanie opcji Pause umożliwia zatrzymanie drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet fotografie lub filmy robione przez amatorów będą bez wątpienia interesujące. Zgodnie z nazwą do obsługi urządzenia potrzebna jest zaledwie jedna osoba. Zawsze też można posiadane urządzenie rozbudować, dowolnie określić tryb, w jakim będzie pracować i dron, i kamera. Kamera małe kamery szpiegowskie może pracować chociażby w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia bez kamery to dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera

Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynając swoją przygodę z dronami, warto zainteresować się prostymi i nie wymagającymi dużych nakładów finansowych modelami – CAMONBOARD. Na takich niekosztujących wiele i mających prostą budowę modelach nauczymy się w takim samym stopniu pilotażu, jak i na drogich modelach wyposażonych w naprawdę dużą ilość kamer oraz złożone moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niekosztującymi wiele modelami dronów jest co najmniej kilka. Można nimi sterować, stosując do tego celu smartfon, komputer lub tablet. Bez najmniejszych wątpliwości drony są urządzeniami, którym warto poświęcić nieco uwagi.