Jak praktycznie da się wykorzystywać rozmaite gadżety elektroniczne, jakich jest coraz więcej.

W sklepach z elektroniką zaczyna się pojawiać bardzo dużo najróżniejszych gadżetów. Wiele z nich pozostaje gadżetami i użyteczność ich pozostaje na niskim poziomie, a inne od razu znajdują praktyczne zastosowanie. Do tej ostatniej grupy zaliczają się na przykład kamery pułapki. W pierwszej chwili wiele osób się zastanawia, w jaki sposób dałoby się wykorzystać, lecz wychodzi na to, że różnych zastosowań jest dużo.

systemy GPS ułatwiające transport

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery takie służą przede wszystkim do dyskretnego obserwowania danego terenu. Korzystają z nich przede wszystkim leśnicy do tropienia złodziei drzewa i kłusowników oraz obserwacji zwierząt, ale coraz więcej osób prywatnych również się w nie zaopatruje. Zainstalowana obok garażu lub w ogrodzie będzie dyskretnie nagrywać wszystko, co się będzie działo, a czasami da się na nagraniu zobaczyć naprawdę ciekawe rzeczy. Jednym z najbardziej popularnych tego typu urządzeń na rynku jest kamera mini kamera bezprzewodowa ltl acorn. W automatyczny sposób wykrywa ona ruch i zaczyna nagrywanie, ma również możliwość pracowania w podczerwieni i w nawet najtrudniejszych warunkach pogodowych. Innym przydatnym gadżetem, wykorzystywanym tym razem przez posiadaczy samochodów, są lokalizatory GPS. Działają one w oparciu o istniejące komórkowe sieci i sygnał z satelity GPS i na tej podstawie wyznaczają położenie kontrolowanego samochodu. Najczęściej samochodowy lokalizator gps instaluje się w niewidocznym miejscu w samochodzie,tak żeby w miarę trudno było go namierzyć. Aby taki sygnalizator spełniał swoją rolę, to należy go dodatkowo wyposażyć w kartę SIM jakiegoś operatora.

kamera

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ona potrzebna do tego, żeby urządzenie mogło odsyłać swoją lokalizację. Wtedy należy połączyć się z numerem w urządzeniu, a w odpowiedzi otrzyma się zwrotną informację z dokładnymi współrzędnymi. Można również ustawić lokalizator w trybie pracy ciągłej, wtedy będzie on cyklicznie przesyłał informację o aktualnym położeniu Bardzo ciekawą funkcją jest ostrzeżenie o ruchu, taka informacja jest wysyłana w sytuacji, gdy obiekt z zamontowanym lokalizatorem zacznie się przemieszczać.