Kulturalne rozrywki dla pociech w Warszawie – spis.

Żywot pełnoletnich, chociaż pełen zajęć za które należy brać odpowiedzialność, potrafi być również ostoją uczuciowości i relaksu. Miejscami, w jakich dojrzałe dzieci lubią się odprężać są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wyprawić mniejsze dzieci? Może na nową aranżację „Brzydkiego kaczątka”? Przedstawienie opiera się na lubianej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego rozpoczęcia przykuwa uwagę dzieciaków. Pokazują się ubrani w komiczny sposób aktorzy, którzy chcą zachowywać się jak najciszej, gdyż nie chcą zawadzać poecie w tworzeniu bajki.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Pisana na oczach widzów opowieść przedstawia życie brzydkiego kaczątka. Różni się ono wyglądem od swych braci i sióstr, z tego powodu jest wyśmiewane i traktowane okropnie. Czuje się inne i niekochane. Mówi, że świat zauważa tylko ładnych. To stwierdzenie obala poeta – spektakle dla dzieci w warszawie są extra pomysłem. Najważniejsze jest posiadanie kochającego serca. Brzydkie kaczątko jest bajką, która uczy tej prawdy. Rodzice, którzy przychodzą na tę inscenizację, twierdzą, że o tej prawdzie warto sobie regularnie przypominać. Artyści przybliżali maluchom wartości, jakimi trzeba się kierować w życiu. Uznali, że nie należy naśmiewać się z kaczątka, które jest niekochane i nieszczęśliwe.Mimo rozczulającego przesłania płynącego z bajki, utrzymany został radosny wydźwięk. Bez wątpienia przyczyniają się do tego artyści, którzy w przedstawieniu oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przykuwają uwagę najmłodszych i wywołują na ich buźkach uśmiech oraz wiele innych emocji. W zależności od pokazywanych lalek, najmłodsi śmieją się lub są bardzo przygnębione traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z innymi kaczątkami wypada kiepsko.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać powinno.Największym atutem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszą w danym momencie widzom. Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery ma też taniec (lekcje tańca Katowice) i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem przedszkolaków. Wcale nie jest trudno znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać ciekawą propozycję. Artyści, grający dla najmłodszej widowni kochają swoją pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym zaskakującego, że dorośli wolą spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.